Zásahová přilba Gallet F1 SF

18. srpna 2007 v 10:19 | Petr Daniel |  Hasičská výstroj

10.3.02 Nová přilba Gallet F1SF

10.3.02 Nová přilba Gallet F1SF
Nová generace přilby MSA Gallet F1SF nahrazuje předchozí typ F1. Je vyráběná v nastavitelné velikosti 53 - 63 cm. Velikost se snadno nastavuje unikátním ráčnovým systémem. Přilba je formována z nového materiálu - kopolyamidu. Tento materiál se vyznačuje vysokou tvarovou stálostí při vysokých teplotách, houževnatostí a tvrdostí. Vnitřní část přilby byla vylepšena novými tluícími materiály, které jsou také komfortnější pro uživatele. Přilba vychází v nové koncepci MSA Gallet použité již u typu F1E. Také F1SF má vylepšený systém upnutí masky, tzv. "kitfix", kdy lze posunovat uchycení pro masku v rozsahu 1 mc a tak regulovat tlak masky na obličej. Nově je na každé přilbě integrován držák pro svítilnu, který je na levé i pravé straně přilby.

Mezi skořepinou přilby a tlumící vrstvou je zvětšený prostor který zajištuje lepší proudění vzduchu a odvětrávání přilby. Tím se také zlepšila slyšitelnost v přilbě. Anatomicky tvarovaný obličejový štít je potažen jednostraně průhlednou vrstvou pozlacení (9% prostupnost světla), která účinně zvyšuje tepelnou bariéru. Bliže k obličeji jsou v přilbě integrovány zasouvací ochranné brýle z čereho plastu. Brýle se ovládají páčkou na straně přilby. Přilba je dodávána s třibodovou podbradní páskou a s koženým krytem brady.

K přilbě je dodáván nomexový zátylník s pokovenou vnější stranou nebo tzv. "holandský límec" z vlny, umožňující zahalení celého krku a části obličeje.

Přilba nabízí velkou barevnou škálu, standartně je dodávána ve žlutozelené, fotoluminiscenční barvě, která jasně září ve tmě. Dále jsou k výběru barvy bílá, červená, černá, modrá, žlutá, oranžová, šedá a pokovení niklem. Některá barevná provedení mohou být omezena minimálním počtem k objednání.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jsdho krnov Jsdho krnov | 23. září 2009 v 20:58 | Reagovat

Pěkna přilba

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama