Pod pražskými ulicemi na člunu

19. srpna 2007 v 23:27 | Petr Daniel |  Technické pomoci

Pod pražskými ulicemi na člunu

Pod pražskými ulicemi na člunuU havárie vodovodního řadu v centru Prahy museli zasahovat hasiči. Voda však nezaplavila ulice ani sklepy ale naplnila kolektory pod Vodičkovou ulicí.
Aktualizace 28.1. 11:00

27.1.2005 - Luboš Samec
27.01.2005 19:30

Dva dělníci spadli do jámy, kterou v pražské Vodičkově ulici vymlela voda unikající z potrubí. Sesunul se pod nimi okraj dutiny. Záchranka je odvezla do nemocnice, jeden skončil se zlomeninou. Jednoho muže údajně vyprostili kolemjdoucí, druhého zdravotníci, kteří po 19. hodině do Vodičkovy ulice dorazili.

Na místě zasahovali také hasiči. Podle prvních informací oba dělníci do jámy spadli. Zřejmě se pod nimi utrhl okraj dutiny a spolu s dlažbou se do "jeskyně" sesunuli.


26.1.2005, 17.24, Praha 1, Vodičkova

Jednotky HZS Praha ze stanic 1 a 9 čerpaly vodu ze zatopeného kolektoru v důsledku prasklého vodovodního potrubí a zajišťovaly průzkumné práce s člunem a v dýchací technice v rámci monitoringu havárie.

Vzhledem k tomu že hrozilo propadnutí vozovky byla ulice uzavřena. Zatopen byl kolektor v hloubce asi 16 metrů, proto museli hasiči použít jeřábu na spuštění čerpadel do kolektoru. Dále byl dovnitř spuštěn gumový člun s posádkou 2 příslušníci HZS Praha s DP a 2 příslušníci Metrostavu s vyváděcími maskami s analyzátorem CO, CO2 a O2, byli jištěni další skupinou hasičů a provedli dokumentaci místa nehody, posouzení ohrožení základů okolních budov. V podstatě se jednalo o zborcenou klenbu kanalizační stoky od prasklého vodovodního řadu, která se provalila do stavby kolektoru centra A. O celé situaci byl informován ředitel HZS Praha.

Havárií vznikl v podzemí prostor o rozměru 9 x 8 m v půdorysu o výšce 7 m a je podemletý kabelový kanál s důležitými spojovými kabely. Metrostav povolal Báňskou záchrannou službu k jeho zajištění, které HZS Praha poskytne veškerou pomoc. Byly nasazena velkokapacitní čerpadla která zajistil Metrostav a před půlnocí se všechny jednotky vrátily na základny.

Foto: Miroslav Kosmata
Pod pražskými ulicemi na člunu 1
Pod pražskými ulicemi na člunu 2
Pod pražskými ulicemi na člunu 3
Pod pražskými ulicemi na člunu 4
Pod pražskými ulicemi na člunu 5
Pod pražskými ulicemi na člunu 6
Pod pražskými ulicemi na člunu 7
Pod pražskými ulicemi na člunu 8
Pod pražskými ulicemi na člunu 9
Pod pražskými ulicemi na člunu 10
Pod pražskými ulicemi na člunu 11
Pod pražskými ulicemi na člunu 12
Pod pražskými ulicemi na člunu 13
Pod pražskými ulicemi na člunu 14
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama