OPCH-90 PO

18. srpna 2007 v 11:01 | Petr Daniel |  Hasičská výstroj

OPCH-90 PO - protichemický oděv

výrobky
OPCH 90 PO
je plně hermetický, přetlakový oděv, zabezpečující vysoký stupeň ochrany před životu nebezpečným prostředím, obsahujícím chemické látky neznámého složení v kapalné i plynné fázi včetně aerosolů. Je určen pro kompletaci s dýchacím přístrojem a maskou, nesenými pod oděvem.

Použití oděvu je směrováno pro:

  • Útvary požární ochrany a záchranáře při likvidaci havárií v průmyslu, zemědělství a v dopravě
  • Při likvidaci ekologických havárií, spojených s ohrožením života a životního prostředí
  • V jaderných elektrárnách při údržbě a opravách zařízení
  • U protichemické jednotky armády ČR
Oděv je střihově řešen jako jednodílná kombinéza s kapucí, v níž je zabudován panoramatický zorník. Konstrukční řešení umožňuje použití tlakových lahví různých typů dýchacích přístrojů uvnitř kombinézy, která je uzavírána podélně zabudovaným plynotěsným zdrhovadlem. Nohavice kombinézy jsou opatřeny vnější manžetou pro přetažení přes ochranné holínky a v chodidlové části jsou uzavřeny. Pětiprsté ochranné rukavice anatomického tvaru se nasazují na podvlékací textilní rukavice a s rukávem jsou hermeticky spojeny rozebíratelným způsobem. Únosnou hodnotu přetlaku uvnitř oděvu zajišťují dva výdechové ventily. OPCH 90 PO lze oblékat na běžnou výstroj s přilbou. Pro vymezení výškových rozdílů uživatelů je uvnitř kombinézy zabudována pružná šle.
Součástí ochranného kompletu je transportní brašna, malá opravárenská souprava, balíček s mastkem pro ošetření materiálu kombinézy a mazací tyčinkou pro zdrhovadlo, ramínko a návod na použití s tabulkou odolnosti proti vybrané škále chemikálií a evidenční kartou.
Protichemický ochranný oděv OPCH - 90 PO odpovídá požadavkům dle norem ČSN EN 340, 464, 465 a 466. Na výrobek byl vydán certifikát typu č. 235/T - 250/1999. Recertifikace 21.7.2003, kontrola při použití ES systému řízení jakosti výrobku č. 235/ZK-029/2004.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama