Hasiči převáželi nabodnutého chlapce i s plotem

18. srpna 2007 v 13:08 | Petr Daniel |  Technické pomoci

Hasiči převáželi nabodnutého chlapce i s plotem

Hasiči převáželi nabodnutého chlapce i s plotemRozhodně není tak časté, aby museli hasiči z Moravskoslezského kraje zachraňovat chlapce, který se nabodl na ostrý hrot kovového plotu při jeho přelézání. Obvyklé nebývá ani řešení, že zraněného hocha hasiči raději převezou do nemocnice i s kusem plotu.
V sobotu 14.7.2007 krátce po poledni zazvonil na operačním středisku hasičů v Karviné telefon, v němž žádal tým Zdravotnické záchranné služby o pomoc při vyproštění menšího chlapce, respektive jeho prstů ze školního plotu. Tři vyslaní hasiči a řidič jejich vozidla při cestě do karvinského Nového Města zřejmě vůbec netušili, že nepůjde o obvyklé přiskřípnutí.

Po příjezdu ke škole na třídě Družby zjistili, že šestiletý chlapec se při přelézání zamčené branky směrem na moderní hřiště v areálu školy nabodl levou rukou na jeden z ostrých výčnělků plotu. Špice mu projela zápěstím. Naštěstí tak, že mu neporušila žádnou důležitou cévu a jeho krve bylo na místě úrazu jen minimum. Prvotní šok trval jen desetinku sekundy, pak jej vystřídalo rychlé rozhodnutí hasičů kovovou tyčku či spíše silnější kovový drát přeřezat. To by se ale bez silné chlapcovy bolesti nepodařilo.

Konečné řešení proto bylo prosté - již odemčenou branku hasiči opatrně vysadili i s chlapcovou rukou a pomalu toto monstrum transportovali do přistavené sanitky Zdravotnické záchranné služby - za mnohdy nechápavých pohledů četných svědků. Při jízdě statečného chlapce i branku drželi dva silní hasiči, hasičské vozidlo jelo za sanitkou. Hasiči donesli branku s chlapcem až do nemocnice Karviná-Ráj, kde si jej převzali lékaři. Následovalo uspání chlapce a odborné vytažení napíchnutého zápěstí, ale na to již hasiči nečekali a odjeli na základnu připravit se na další zásah. Kdo později branku odvezl zpět a nasadil ji na příslušné školní panty, nám není známo.

por. Mgr. Petr Kůdela
tiskový mluvčí
HZS Moravskoslezského kraje
Hasiči převáželi nabodnutého chlapce i s plotem 2
Hasiči převáželi nabodnutého chlapce i s plotem 6
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama